José Nicanor Ochoa Pinto Morillo z Nirgua
Veľký Šaman

Nicanor Ochoa

19.2. oslavuje jeden zo silných spirituálnych sprievodcov, ktorý nosil za života meno Don Nicanor Ochoa. Bol mocný čarodej, šaman a liečiteľ, ktorý lieči (choroby) a zabíja (zlé vplyvy) už za 24 hodín. Doan Ochou, povolávam k zvráteniu síl čiernej mágie ale aj k uzdraveniu ťažko chorých pacientov.

Čarodej José Nicanor Ochoa Pinto Morillo sa narodil 19.2.1868  venezuelskej provincii Carabobo a pochádzal z rozsiahlej vetvy čarodejníckeho rodu. Vďaka rodičom sa naučil potrebné o prírode, rastlinách, plodinách a silách zeme, čo ho pripravilo na jeho čarodejnícku kariéru. V tomto umení sa stal špičkou.

Don Nicanor Ochoa bol povolaný náčelníčkou Máriou Lionzou

Nicanor opustil Carabobo a usadil sa v provincii Yaracui, v meste Nirgua, na území v pôsobnosti náčelníčky Márie Lionzi. Tu v sebe naplno rozvinul svoju vášeň k prírode ale aj k ženám, ktoré rád obdarúval karamelovými cukríkmi. V jeho živote bolo viacero žien, jedna manželka (Maria Eufemia) a ďalších šesť mileniek. Každá z nich sa však volala rovnako ako jeho matka, Mária. S každou so svojich žien mal deti, preto má ešte aj dnes mnoho žijúcich potomkov. Veľa z nich sa zaoberá práve  čarodejníctvom, ako je bežné v celom jeho rode. Syn Aristobulo Ochoa bol tiež veľmi známym čarodejníkom. Nicanor bol šaman, zručný liečiteľ, diagnostik, pôrodník, jasnovidec a zaklínač. Vedel liečiť akékoľvek rany a choroby za pomoci motlitieb a svojej svojej povestnej bielej šatky. Túto prikladal spolu s bylinkami na ranu, či choré miesto. Už do 24 hodín sa stav pacienta výrazne zlepšíl, alebo sa úplne uzdravil. Preto sa pri privolávaní Nicanora spomína 24-hodinová perióda. Neustále so sebou nosil plátennú tašku plnú liečivých bylín a iných magických pomôcok, bol tak schopný kedykoľvek pomôcť.

Náhly koniec pozemskej misie

Nicanor Ochoa zomrel vo veku 89 rokov na infarkt, po veľkej hádke s iným čarodejníkom, s ktorým sa stretával na svojich obľúbených kohútích zápasoch. Jeho syn tvrdil, že ho zabila krivda, nie infarkt. Spolu s Nicanorom tak zomreli aj čarodejnícke a znalosti, ktoré počas života zozbieral. Tento svet opustil 17.5.1957. Je pochovaný na mestskom cintoríne Cementerio Municipal de Nirgua. Po jeho smrti mu bol oficiálne priznaný čestný titul miestneho liečiteľa - "Curandero del Pueblo".

Spomeňte si na Nicanora malým pohostením

Ak si chcete uctiť Nicanora v deň jeho sviatku uctiť, zapáľte mu modro-čiernu sviecu, uvarte mu nesladenú čiernu kávu a zapáľte mu cigaretu, prípadne pridajte sladký koláč. Servírujte mu to na prestretý stôl, nezabudnite na stoličku. Niekedy sa zjavuje aj so svojím papagájom Guacamolom a psom Ňomiom, vtedy ponúknite aj ich nejakou dobrotou. Nicanor, ako každý čarodej, miloval zvieratá a považoval ich za svojich priateľov a spoločníkov.

Spirituálni sprievodcovia

Spirituálni sprievodcovia sú bytosti duchovného sveta. Z ich mocou a pomocou sa vyslaná mágia manifestuje v materiálnom svete rýchlejšie a efektívnejšie. Tieto bytosti vidia všetky súvislosti ovplyvňujúce realizáciu požiadavky z pohľadu materiálneho ale aj duchovného sveta a tak vedia vyslanú energiu z rituálu nasmerovať tam kde je v daný moment potrebná k úspešnému vyriešeniu problému.

Česť a sláva vám Santa Barbara, Reina Mária Lionza, Don Juan del Dinero, San Cipriani, Dr. José Gregório Hernandez, Don Nicanor Ochoa, Pomba Gira, Santa Muerte!!!